مدیریت شعب

          برخی مجموعه­‌ها از بخش­‌های متفاوتی تشکیل شده­اند که گاهی این بخش­‌ها با یکدیگر ارتباط موضوعی ندارند، برای مثال یک شرکت پخش که هم زمان در دو زمینه پخش تجهیزات پزشکی و پخش تجهیزات شبکه فعالیت دارد.

          معمولا این مجموعه­‌ها به تعداد زمینه­‌های فعالیت خود، نرم‌­افزار حسابداری با امکانات برابر، به صورت جداگانه تهیه می­کنند که این امر باعث هزینه مجدد می­شود.

          گروه برنامه­‌نویسی سیستم مالی بازرگانی زمرد این امکان را تحت عنوان ماژول مدیرت شعب ایجاد نموده است که مجموعه­‌ها با خرید تنها یک نسخه سیستم مالی بازرگانی زمرد، بتوانند چندین بخش زیرمجموعه خود را مدیریت نمایند.

          به این روش که کالاها، مشتری­‌ها، ویزیتورها، صندوق­‌ها، بانک­‌های مخصوص هر شعبه به صورت جداگانه تعریف شده و با استفاده از محدودیت­‌های تنظیم شده توسط مدیریت، دسترسی نیروهای هر شعبه تنها به همان بخش مربوطه امکان­پذیر باشد.

          در واقع با استفاده از این ماژول، با خرید یک نسخه سیستم مالی بازرگانی زمرد، حسابداری چند شعبه با زمینه فعالیت مختلف، انجام می‌­پذیرد و مجموعه‌ها مجبور به پرداخت هزینه مجدد نمی‌­باشند.

          ماژول مدیریت شعب، در سیستم مالی بازرگانی زمرد نسخه پخش مویرگی سطح3 به صورت پیش­فرض موجود است و همچنین شما می­‌توانید از طریق خرید ماژول به تنهایی بدون نیاز به ارتقاء سیستم مالی بازرگانی خود، این آیتم را تهیه نموده و در راستای نظم­‌پذیری و پیشرفت مجموعه خود استفاده نمایید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشد.

راه‌های ارتباطی

شماره تماس 3169-061

واتس آپ

تلگرام 

اینستاگرام 

شرکت نرم‌افزار حسابداری زمرد، در کنار شماست تا با خیالی آسوده در راه پیشرفت قدم بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *